İhale İşlemleri

Üyelik İşlemleri

Otoihalesi.com'daki ihalelerden araç satın almak için, üye olmak isteyenlerin; Şirket sahibi olunması durumunda vergi levhasında veya ticari sicil gazetesinde «oto, oto alım-satım, otomotiv, motorlu araçlar» gibi otomobil ticareti yapıldığına dair bir ibare geçmelidir. Şahıs firması sahibi olunması durumunda oto galeri işletiliyor olunması yeterlidir.

Üyelik talebi web sitesi üzerinden (Üye başvuru formu) veya 0216 511 15 55 no'lu telefondan yapılabilir.

Üyelik için gerekli evraklar nelerdir?

Otoihalesi.com'dan alıcı olarak üye olabilmek için gerekli evraklar:

  • Vergi levhası fotokopisi
  • İmza sirküleri fotokopisi
  • Faaliyet belgesi (oto alım satım ibaresi olan)
  • Üyelik sözleşmesi

Provizyon & Teklif Verme

Otoihalesi.com ihalelerin katılım güvenliğini sağlamak adına, açık artırmaya katılmak isteyen her kullanıcıdan aynı provizyon bedelini talep eder. Bu bedel ile açık artırmanın fiyat manipülasyonlarından korunması hedeflenmektedir.

Provizyon tutarı teklif vereceğiniz her araç için 1000 TL olup, bu tutarı kredi kartı veya banka hesap numaralarımıza göndereceğiniz TL transferiyle karşılayabilirsiniz.

Toplam provizyon bakiyeniz üyelik panelinizde gözükmektedir.

Satın Alma İşlemleri

Otoihalesi.com, "Kolay Satış Sistemi" özelliğiyle Açık Artırma ve Hemen Al sonrası süreci, takip edilmesi son derece rahat bir şekilde düzenlemiştir. Açık Artırma ya da Hemen Al yöntemiyle otomobil satın almaya hak kazandıysanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Size özel hesap sayfasından "Satın Alma İşlemlerine Git" bağlantısına tıklayarak, satış sonrası işlemlere başlayabilirsiniz.

İlk olarak ödeme işlemlerini sonlandırmanız gerekir. Nakit, kredi kartı ve kredili ödeme olmak üzere 3 farklı seçenekten birini seçebilirsiniz.

Nakit ve kredi kartı ile yapılacak ödemeleri, otomobili kazandıktan sonra 2 iş günü içerisinde yapmanız gerekmektedir. Kredili ödeme yapacaksanız çağrı merkezimize ulaşarak ödemelerinizi tamamlamak için ek süre talebinde bulunabilirsiniz.

Noter işlemlerine de yine bu sayfadan ulaşmanız mümkündür. Fatura adresinizi bu sayfada girmeniz istenecektir. Plaka değişikliği taleplerinizi de buradan yapabilirsiniz.

Son sayfa, teslimat seçeneklerine dairdir. Buradan istediğiniz teslim şeklini seçebilir, ayrıntılı bilgi için Lojistik/Teslimat başlığını inceleyebilirsiniz.

Tebrikler, artık hayalinizdeki otomobilin sahibi oldunuz! İyi günlerde kullanmanı dileriz.